Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

 22 66 33 998
 605 362 264 

 Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

Trądzik

1tradzik

Trądzik jest najczęściej diagnozowaną chorobą skory. Kiedyś dotykał tylko młodych, a dzisiaj 80% trzydziesto - czterdziestolatków ma jakąś formę trądzika dojrzałego. Przyczyny powstawania i zaogniania się wyprysków jest wiele. Do najczęstszych należy nadmierna praca gruczołów łojowych, zaburzenia hormonalne, nadmierne rogowacenie naskórka, alergie i nietolerancje pokarmowe, stres, nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Trądzik jest chorobą przewlekłą i wymaga systematycznego, długotrwałego leczenia pod ścisłą kontrolą kosmetologa, czasem we współpracy z dermatologiem. Zawsze konieczna jest też duża dyscyplina ze strony pacjenta. Leczenie trądzika trwa od 6 do 36 miesięcy.

ACNELAN Mesoestetic kuracja

Kuracja Acnelan składa się z 3 silnie złuszczających zabiegów, wykonywanych raz na 3-4 tygodnie, połączone z obowiązkową profesjonalną pielęgnacją domową. Acnelan stworzony został do leczenia skóry z ciężkim trądzikiem i łojotokiem. Jest alternatywą dla osób które nie tolerują doustnego leczenia retinoidami. Kompleks substancji aktywnych zawartych w preparatach Acnelan (kwas salicylowy, szikimowy, migdałowy, retinoidy) oczyszczają kanały gruczołów łojowych, redukują stany zapalne w skórze, obniżają poziom dihydroksytestosteronu i androgenów, spłycają blizny
i rozjaśniają przebarwienia pozapalne.

Z uwagi na przewlekły charakter i wieloczynnikową etiopatogenezę trądzika, fundamentalne znaczenie w terapii ma regularne stosowanie wszystkich elementów metody Acnelan. Preparaty do stosowania w domu uzupełniają i wzmacniają efekty zabiegów wykonywanych w gabinecie. W przypadku lżejszych form trądzika same stosowanie preparatów Acnelan do pielęgnacji domowej, bez wykonywania intensywnego złuszczania Acnelan, są wystarczające by w przeciągu 3 miesięcy wyeliminować trądzik.

Kuracja 3 zabiegi Acnelan plus krem Acnelan PLN 829,-
Krem Acnelan do pielęgnacji domowej PLN 169,-
Acnelan Mesoestetic 1 zabieg PLN 250,-

PEELING HIBISKUSOWY Dermaquest – hibiscus flower mandelic peel

Jest to trzywarstwowy peeling o silnych właściwościach przeciwzapalnych. Doskonały dla osób które mają cerę wrażliwą, naczyniową i w dodatku skłonną do wyprysków. Już po pierwszym zabiegu następuję wygaszenie stanu zapalnego skóry. Po serii peelingów hibiskusowych Dermaquest i odpowiedniej pielęgnacji domowej znikają wypryski trądzika dojrzałego, rozjaśniają się zaczerwienienia, zwężają pory, cera nabiera zdrowego, czystego i promiennego wyglądu.

Sam peeling jest mieszanką kwasów owocowych – migdałowy 10%, azelainowy 2%, hibiskusowy 5%. Preparaty towarzyszące procedurze zawierają dodatkowo peptydy, komórki macierzyste z lilaka i 10% kwas hialuronowy niskocząsteczkowy. Dzięki temu peeling hibiskusowy spłyca pierwsze, drobne zmarszczki i niweluje efekty fotostarzenia się skóry

Hibiscus flower mandelic peel Dermaquest PLN 220,-

AZELAN Mesoetetic

Azelan to miesznka 20% kwasu salicylowego i 20% kwasu azelainowego. Szybko zmniejsza stany zapalne w skórze, ogranicza łojotok, rozpuszcza wypryski ropne. Kuracja Azelanem jest dobra jako przygotowanie skóry do zabiegów laserowych, jako kontynuacja terapii Acnelan lub zabieg podtrzymujący efekty po doustnej terapii antytrądzikowej.

Azelan twarz i szyja/ z dekoltem PLN 200,-/ 250,-

CYTRYNA I MIGDAŁ NeoStrata Exuviance

mieszanina kwasów owocowych 10% cytrynowy i 20% migdałowy dla skóry tłustej, mieszanej, skłonnej do wyprysków. Peeling oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, zwęża rozszerzone pory, rozjaśnia powierzchowne przebarwienia, działa antyseptycznie i bakteriobójczo. W zależności od nasilenia wyprysków zalecamy przeprowadzenia 3 do 6 zabiegów w serii. Odstępy między zabiegami nie mogą być dłuższe niż 14 dni. Odpowiednio dobrana profesjonalna pielęgnacja domowa przyspiesza i utrwala efekty terapeutyczne.

Cytryna i migdał NeoStrata PLN 170,-
Cytryna i migdał 2 warsty Neostrata PLN 220,-

MIKRODERMABRAZJA

peeling mechaniczny wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia ścierającego wierzchnie warstwy naskórka mikro-kryształkami korundu, mikro warstwa po mikro warstwie. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Już po pierwszym zabiegu skóra jest gładsza, bardziej elastyczna, nabiera zdrowego wyglądu, zmniejszają się rozszerzone pory, łojotok, liczba zaskórników i prosaków, wygładzają się drobne zmarszczki, rozstępy i blizny stają się mniej widoczne, plamy rozjaśniają się. Mikrodermabrazja jest bezpieczna dla osób które ze względu na doustną leczenie trądzika nie mogą stosować kwasy owocowe. Doskonale zastępuje oczyszczanie manualne skóry. Jest doskonałym uzupełnieniem i wzmocnieniem innych kuracji antytrądzikowych.

Mikrodermabrazja z pielęgnacją antytrądzikową PLN 180,-
Mikrodermabrazja z oczyszczanie manualnym PLN 230,-
Mikrodermabrazja z peelingiem medycznym PLN 250,-

PURE Babor -oczyszczanie manualne

Zabieg klasycznego oczyszczania manualnego. Na zabieg ten składają się odpowiednio dobrany do cery peeling, rozpulchnienie, oczyszczenie, dezynfekcja, aplikacja koncentratu substancji aktywnych o działaniu antyseptycznym oraz maseczki zwężającej pory i wyciszającej podrażnienia. Nie należy traktować manualne oczyszczanie jako zabieg leczniczy. Może być ono co najwyżej uzupełnieniem kuracji antytrądzikowej lub towarzyszyć doustnemu leczeniu trądzika.

Oczyszczanie Pure Babor PLN 190,-
Pure Babor z masażem pielęgnacyjno-relaksacyjnym PLN 250,-
Oczyszczanie manualne jako uzupełnienie innego zabiegu PLN 50,-

Jak pielęgnować skórę trądzikową na co dzień?

Na skórze skłonnej do wyprysków nie może nic zalegać - ani lepkie kosmetyki, ani makijaż, tym bardziej obumarły naskórek. Dla tego w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej istotną rolę odgrywa codzienne, solidne oczyszczanie naskórka z resztek kosmetyków oraz regularne złuszczanie zrogowaciałych warstw naskórka w celu odetkania ujść gruczołów łojowych. Jeżeli trądzik jest bardzo uporczywy, mimo zabiegów kosmetologicznych nie słabnie i pojawia się w nietypowych miejscach (policzki, żuchwa) warto zastanowić się nad zmianą diety i badaniami poziomu hormonów.
Dobre preparaty do mycia skóry trądzikowej zawierają niskie stężenie kwasów owocowych lub wysokie stężenie enzymów. Mycie jest procesem chemicznym i żeby było skuteczne nie może odbywać się w pośpiechu. Spieniony preparat myjący musi popracować na skórze przynajmniej 2 minuty, zanim go zmyjemy.

Kremy i maski do pielęgnacji cery trądzikowej muszą być lekkiej konsystencji, na bieżąco rozpuszczać zrogowaciały naskórek i nadmiar sebum, a przy okazji nawilżać naskórek i koić stany zapalne. Kwasy owocowe o działaniu antyseptycznym, antyłojotokowym i przeciwzapalnym to kwas azelainowy, salicylowy, migdałowy, laktobionowy, szikimowy.

Do makijażu cery skłonnej do wyprysków najbardziej odpowiednie są kosmetyki kolorowe na bazie minerałów. Nie wchodzą one w głąb skóry, nie zatykają i nie wysuszają naskórek. Minerały są również naturalnym filtrem przeciwsłonecznym beż konieczności używania dodatkowych kremów.

 Beata Petrova

Kosmetologia i Fizjoterapia

Dbamy o Ciebie już 17 lat!