Gabinet kosmetyczny Petrova - Mikrodermabrazja Warszawa

Mikrodermbrazja

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu powierzchniowych warstw naskórka, mikrowarstwa po mikrowarstwie, za pomocą rozpylanych mikrokryształków korundu przy użyciu specjalnej głowicy.

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Kuracja nie wymaga rezygnacji z normalnego trybu życia. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona i tkliwa.

Już po pierwszym zabiegu skóra jest gładsza, bardziej elastyczna, nabiera zdrowego wyglądu. Zmniejszają się rozszerzone pory, łojotok, liczba zaskórników i prosaków, wygładzają się drobne zmarszczki, rozstępy i blizny stają się mniej widoczne, plamy rozjaśniają się. W wyniku działania mechanizmu zasysania próżniowego można zaobserwować dodatkowe efekty terapeutyczne: regenerację skóry, wzmożoną cyrkulację krwi w obszarze zabiegu, lepsze odżywienie komórek, wzrost produkcji kolagenu i elastyny.

Dla bardziej widocznego i trwalszego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów (4 do 10), średnio co 7—14 dni. Profilaktycznie można wykonywać jeden zabieg w miesiącu.

Mikrodermabrazja jest zwykle łączona z innymi zabiegami kosmetycznymi i stanowi doskonałe przygotowanie do peelingów chemicznych lub mezoterapii. Jest dużo skuteczniejsza w oczyszczaniu skóry niż tradycyjne, manualne oczyszczanie.

Udostępnij