Gabinet kosmetyczny Petrova - Mezoterapia Warszawa

Mezoterapia

Mezoterapia to technika medyczna polegająca na wprowadzeniu substancji czynnych w skórę poprzez liczne nakłucia. Zalecana jest do korekcji zmian natury estetycznej, takich jak starzenie się i wiotczenie skóry, cellulit czy łysienie. Efekty terapeutyczne uzyskuje się dzięki połączeniu fizycznej stymulacji skóry przez igłę oraz działanie koktajlu substancji czynnych w skórze.

MEZOTERAPIA KLASYCZNA IGŁOWA

Polega na śródskórnym podaniu substancji czynnych za pomocą mikro injekcji. Pojedynczy zabieg rozświetla skórę poddaną zabiegowi, długotrwale nawilża i zmiękcza powierzchnie cery. Seria mezoterapii przy odpowiednio dobranym preparacie aktywnym powoduje wyraźne zagęszczenie i dotlenienie skóry, poprawia mikrocyrkulację krwi w skórze i tkankach podskórnych, spłyca zmarszczki, blizny i rozstępy, redukuje cellulit, hamuje łysienie, rozpuszcza lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową. Do mezoterapii stosujemy bezpieczne, posiadające certyfikat medyczny, preparaty Mesohyal firmy Mesoestetic. Cena zabiegu zależy od wielkości obszaru poddanego zabiegowi, rodzaju preparatu oraz ilości podanej substancji i waha się między 300 zł a 1200 zł. Zalecana liczba zabiegów w serii to minimum cztery. W zależności od skóry, aplikowanych substancji i oczekiwanych efektów zabiegi wykonuje się w odstępach dwa do cztery tygodnie.

Mezoterapia okolic oczu – natychmiast nawilża i wygładza teksturę naskórka. Seria zwiększa elastyczność skóry, zmniejsza zaczerwienienia i skłonność do obrzęków. Polecamy połączenie zabiegu z maską w płatkach nasączonych wit. C i retinolem.

Mezoterapia szyi – spłyca zmarszczki, wygładza teksturę, zwiększa elastyczność skóry. Przy zastosowaniu bardziej gęstego preparatu można uzyskać efekt wypełnienia zmarszczek.

Mezoterapia twarzy szyi i dekoltu – jest dobrym zabiegiem dla osób ze skórą nadwrażliwą i bardzo osłabioną. Wtedy gdy wszystkie inne zabiegi kosmetyczne wywołują szczypanie i podrażnienie. Jest też dobra w słoneczne, nieupalne dni, gdy nie wolno zastosować peelingu kwasowego. W przypadku skóry bardzo wiotkiej sprawdza się jako uzupełnienie zabiegów złuszczających. Można ją użyć również do wzmacniania rozszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy.

Mezoterapia osoczem bogato-płytkowym

Mezoterapia skóry głowy – doskonale dotlenia skórę głowy, dostarcza substancje aktywne, które stymulują wzrost włosów. Dobrze jest połączyć ją z karboksyteraią.

Wygładzanie cellulitu lub rozpuszczenie miejscowej tkanki tłuszczowej wymaga większej liczby zabiegów. Najlepiej jest też połączyć mezoterapię z karboksyterapią. Wtedy tkanki szybciej ulegają natlenieniu i szybciej reagują na dalszą stymulację.

Terapie łączone – połączenie mezoterapii z peelingiem kwasowym i odżywczą maską z czynnikami wzrostu i peptydami. Lub połączenie peelingu z karboksyterapii
i mezoterapii. Sprawdza się gdy skóra jest bardzo zniszczona, niedotleniona i słabo reaguje na osobno stosowane zabiegi kosmetologiczne.

MEZOTERAPIA FRAKCYJNA, MIKRO IGŁOWA i NANO IGŁOWA

Terapia NanoFrax wykonywana jest specjalnego urządzenia przeznaczonego do mikro nakłuć naskórka i skóry właściwej. Urządzenie to znane jest również jako Dermapen, SkinPen i Nanopen. Celem terapii jest utworzenie sieci mikro kanalików za pomocą cienkich igieł o bardzo małej średnicy, uwolnienie czynników wzrostu i wprowadzenie substancji terapeutycznej. Mezoterapia frakcyjna pobudza do pracy wszystkie kluczowe komórki występujące w skórze – keratynocyty, fibroblasty, melanocyty i macierzyste warstwy podstawnej naskórka. Terapia jest skuteczna, bezpieczna i przynosi szybki efekt. Stanowi alternatywę dla terapii laserowej. Seria zabiegów w sposób spektakularny wygładza i zagęszcza skórę, spłyca zmarszczki i blizny potrądzikowe. W połączeniu z retinolem rozpuszcza niezapalne grudki i zaskórniki w przebiegu trądzika dorosłego oraz rozjaśnia przebarwienia.

Końcówki z igłami do dermapena są sterylnie zapakowane i jednorazowego użytku co czyni zabieg wyjątkowo bezpiecznym pod względem higienicznym. Długość igieł dostosowujemy indywidualnie – od 0,2 mm gdy opracowujemy okolice oczu, przez 1 mm na twarzy z bliznami po trądziku po 2,5 mm w przypadku blizn i rozstępów usytuowanych na ciele.

Dla osób, które boja się igieł lub w okresach o silnym nasłonecznieniu polecamy terapię nano igłową. Końcówka nano igłowa nie przerywa ciągłości naskórka i nie wywołuje odczuć bólowych. Terapię nano igłową można stosować w przypadku trądzika różowatego.

MEZOTERAPIA FRAKCYJNA dermorollerem

Dermoroller to bardzo bezpieczny stymulator skóry. Stosowanie mikro nakłuć rollerem, jako dodatek do zabiegów kosmetycznych, jest tańsze i mniej bolesne, niż stymulacja dermapenem. Podczas pierwszego zabiegu zachęcamy też do nauczenia się, jak wykonywać mezoterapię frakcyjną samemu w domu. Dermoroller plus ampułka liftingująca to doskonały zabieg na dzień przed wielkim wyjściem.

PROFHILO

PROFHILO® to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone parametry skóry.

Nagrodzona w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność, absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. PROFHILO® to ultranowoczesny instrument do odmładzania skóry. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix). Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjny koncept zabiegów odmładzających, który neutralizuje wiotkość skóry. PROFHILO® to nowa skuteczna metoda odmładzania.

BIOSTYMULATOR TKANKOWY LINERASE

To przełomowy, bioaktywny preparat do mezoterapii, który regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej sprężystość i blask. Preparat jest przeznaczony do pobudzenia fibroblastów do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki. Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu.

Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Kolagen zawarty w preparacie Linerase to oczywiście inny typ kolagenu, niż ten zawarty w kosmetykach do codziennej pielęgnacji. Atelokolagen typu I, zawarty w preparacie Linerase jest biomateriałem całkowicie wykluczającym pozabiegowe reakcje alergiczne, jest biodegradowalny i biozgodny (samoistnie i całkowicie rozpuszcza się w skórze)

Udostępnij