Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

 22 66 33 998
 605 362 264 

 Rudnickiego 3A/8H
 
wt.-pt.: 9 - 20, sob.: 9 - 17

Odciski

Odciski to wyraźnie odgraniczone miejsca zrogowaciałego naskórka z twardym korzeniem, który wrasta w głąb tkanek miękkich, powodując ból. Przyczyną powstawania odcisków jest stałe tarcie lub stały ucisk butów na stopę. Tarcie i ucisk pojawiają się gdy but jest za ciasny w stosunku do stopy, lub gdy stopa uległa jakiejś deformacji - płaskostopie, przebyty uraz, wady postawy. Usunięcie odcisków jest procesem długotrwałym. Im dłużej ktoś „hoduje” swoje odciski, tym dłużej trwa ich wyeliminowanie.

Usuwanie odcisków polega na warstwowym wyłuskiwaniu zrogowaciałej skóry odpowiednim frezem. A następnie jeżeli jest taka potrzeba przyklejeniu odciążnika lub włożeniu ortezy.
W początkowej fazie leczenia zalecamy wykonywać zabieg usuwania odcisków raz na 2-3 tygodnie.

Trzeba pamiętać iż odcisk jest tylko objawem zmiany- zmiany buta lub zmiany w stopie. Aby zlikwidować przyczynę powstawania odcisków należy zbadać swoje stopy, wykonać indywidualne wkładki ortopedyczne, nauczyć się tak dobierać buty by niwelować deformacje stopy a nie je pogłębiać.

W zapobieganiu powstawania zrogowaceń bardzo pomagają kremy z wysokim stężeniem lipidów i mocznika, noszenie skarpetek z naturalnego tworzywa, oraz noszenie butów o profilowanym podłożu, wykonanych z miękkich naturalnych materiałów.


Usunięcie 1 -2 odcisków z przyklejeniem odciążnikia - PLN 80,-
Pedicure klasyczny z wydrążeniem odcisków - PLN 120 - 160,-

 Gabinet Kosmetyczny Petrova

 

Dbamy o Ciebie już 15 lat!